Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Current | 200 A |
| Output Current (Ampere) | 200 |
| Usage/Application | Industrial |
| Open Circuit Voltage | 40V DC |
| Ground Cable | Earth cable attached |
| Net Weight | 20kg |
| Welding Stud Range | M2 to M6 |
| Maximum KVA Rating | 2.5KVA |
| 12" X 16" X 22" | 20kg |
200A stud welding machine with stud welding gun earth cable. Input 220V AC 50Hz. Rs. 65000/=Suitable for M2to M6Delivery 3 daysGST 18% ExtraWarranty one year against any manufacturing defects