Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Input Power | 20 KVA |
| Output Current (Ampere) | 100 |
| Type of Spot Welder | Pedal Operated Spot Welder |
| Usage/Application | Industrial |
| Suitable For Welding Rod | 4 mm, 3 mm |
| Material | Metal, Steel |
| Voltage | 415 V AC |
| Automation Grade | Semi Automatic |
Mag4s 15 KVA Digital thyristor control Spot welding machine. Rocker arm pedal type. Water cooled type with pumb. Input II Ph 415V AC 50Hz. Arm length 400mm.
Rs. 82,500/=
GST 18% Extra
Delivery one day
Payment 70% advance balance before delivery
Warranty one year against any manufacturing defects.
Quotation valid for one month
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Input Power | 20 KVA |
| Output Current (Ampere) | 100 |
| Type of Spot Welder | Pedal Operated Spot Welder |
| Usage/Application | Industrial |
| Suitable For Welding Rod | 3 mm, 4 mm |
| Material | Metal, Steel |
| Voltage | 415V AC |
| Automation Grade | Semi Automatic |
Mag4s 25 KVA Digital thyristor control Spot welding machine. Rocker arm pedal type. Water cooled type with pumb. Input II Ph 415V AC 50Hz. Arm length 400mm.
GST 18% Extra
Delivery one day
Payment 70% advance balance before delivery
Warranty one year against any manufacturing defects.
Quotation valid for one month