Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Current | 500 A |
| Output Voltage | 12 V |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Cooling Method | Oil Immersion |
| Current | 500 A |
| Input Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 415 V AC |
| Control Type | Diode |
| Rectifier Type | Half-Wave Rectifier |
| Currenty Capacity | 500 A |
| Automation Grade | Manual |
| Power | 6KVA |
| Mag4s vrand | 250KG |
Mag4s 500A 12V DC Oil cooled transformer type electroplating rectifier. With separate oil cooled dimmer. Without oil. Input III Ph 415V AC 50Hz.
Rs. 85,000/=
GST 18% extra
Delivery 15 days
Payment 70% advance balance before delivery
Warranty one year against any manufacturing defects.
Quotation valid for one month