Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Current | 500 A |
| Output Voltage | 24 V |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Input Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 440 V AC |
| Control Type | Diode |
| Isolation Input to Output | MCB |
| Output DC Amps | 500A |
| Easy to Movemental | Wheel type |
| Finishing Type | Poweder coating body |
| Surface Finish | Powder coating body |
500A 12V DC Electroplating Rectifier, oil cooled type with seperate dimmer. Input III Ph 415 V AC 50Hz.